Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)

W dniach 26-27.10.2018 r. odbyła się pierwsza edycja praktycznych warsztatów z wyceny przedsiębiorstw, czyli “wycena firm bez tajemnic”.

Warsztaty odbyły się w Łodzi i były to już PIĄTE warsztaty z cyklu “bez tajemnic”.

Notatki z poprzednich edycji warsztatów:

Notatka w warsztatów z wyceny maszyn: http://bit.ly/warsztatyzwycenymaszyn.
Notatka z warsztatów z dochodówki: http://bit.ly/warsztatyzdochodówki
Notatka z warsztatów z regresji (podejście porównawcze): http://bit.ly/warsztatyporównawczoregresja

Były to dwa dni intensywnej pracy, zarówno prowadzących jak i uczestników warsztatów. Co było na warsztatach ? Ci co byli to wiedzą 😉 Zdradzę tylko to, że przerobiliśmy na nich podejście dochodowe w wycenie przedsiębiorstw, metodę skorygowanych aktywów netto oraz zajęliśmy się też wyceną “jednoosobowej działalności gospodarczej”, tak często wykonywaną przez biegłych sądowych w sprawach o podział majątku wspólnego. Poza tym było mnóstwo ciekawej i praktycznej wiedzy z zakresu codziennej pracy Rzeczoznawcy Majątkowego.

Wszystkie przerobione wyceny w wersji edytowalnej (word) oraz odpowiednie arkusze obliczeniowe (excel) zostały udostępnione uczestnikom warsztatów, do wykorzystywania w ich pracy zawodowej i bez żadnych ograniczeń 🙂

Niech za rekomendację posłużą komentarze uczestników, które pojawiły się w specjalnej grupie dla absolwentów warsztatów:

Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)Wycena przedsiębiorstw - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)

Reasumując. Jeszcze raz dziękujemy Wam za zaufanie, zaangażowanie i udział w warsztatach. To była czysta przyjemność Was poznać i z Wami pracować 🙂 Bo o stałych bywalcach warsztatów, których systematycznie nam przybywa, już nawet nie wspomnę 😉

Pozdrawiam serdecznie,

Grzegorz Małyszko

Rzeczoznawca Majątkowy, Pośrednik w obrocie nieruchomościami, Inżynier budownictwa lądowego.

www.malyszko.nieruchomosci.pl

Link do opisu warsztatów z wyceny przedsiębiorstw: https://www.facebook.com/events/327136717842827/

Zaproszenie na praktyczne warsztaty z wyceny nieruchomości komercyjnych, czyli "dochodówka" bez tajemnic. Warszawa, 23-24.11.2018 r.
Dzień dobry,

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Praktycznych warsztatów z wyceny nieruchomości komercyjnych czyli "dochodówka bez tajemnic".

Będą to już PIĄTE warsztaty z cyklu "bez tajemnic", na które zapraszamy Rzeczoznawców Majątkowych i inne osoby, które chcą się zapoznać z tą tematyką.

Relacje z poprzednich edycji warsztatów:

Warsztaty z dochodówki: http://bit.ly/warsztatyzdochodówki
Warsztaty z wyceny maszyn i urządzeń: http://bit.ly/warsztatyzwycenymaszyn
Warsztaty z podejścia porównawczego: http://bit.ly/warsztatyporównawczoregresja

Tym razem mamy dla Was warsztaty z wyceny nieruchomości komercyjnych. Na warsztatach pokażemy Wam jak wycenić mały hotel, mały biurowiec, małe centrum handlowe i nowoczesną halę magazynową z częścią biurową. Jak starczy czasu to zajmiemy się też stacją benzynową a jak nie, to będzie ona udostępniona jako "bonus" dla członków warsztatów. Czyli nieruchomości najczęściej występujące na rynku i bardzo często wyceniane przez RzM.

Dla kogo warsztaty ?

Dla każdego, kto chce polepszyć swój warsztat RzM i zobaczyć jak takie wyceny (od A do Z) robimy my, w codziennym życiu. Tradycyjnie już, pokażemy Wam prawdziwe wyceny prawdziwych nieruchomości. Omówimy je od początku do końca, wyjaśniając Wam po drodze wysztkie niuanse i aspekty takich wycen. Oszacujemy czynsz rynkowy, policzymy stopy kapitalizacji, zrobimy analizę rynku, powiemy ile się bierze za komercje na rynku, itp. Po tych warsztatach nie będzie już wątpliwości, jak wyceniać takie nieruchomości. Oczywiście WSZYSTKIE arkusze kalkulacyjne i wzorce wycen, pokazane na warsztatach, każdy uczestnik otrzyma na własność, z prawem do używania ich w swojej codziennej pracy.

Gdzie i kiedy ?

Warsztaty jak zawsze będą dwudniowe i przeznaczone dla maksymalnie 15 osobowej grupy osób. Tym razem planujemy je w Warszawie, w dniach 23-24 listopada 2018 r.

A bonus ?

Pewnie, że będzie 🙂 Jak zawsze, absolwenci warsztatów otrzymają dożywotni dostęp do specjalnej grupy na FB, na której będzie można zadawać nam pytania (po warsztatach), będzie tam nowa wiedza, przydatne materiały, itp. Czyli nie zostaniecie sami, zdani na pastwę losu. Będziemy tworzyć małą społeczność, w której będziemy się dzielić wiedzą i doświadczeniem. Adepci pierwszej edycji warsztatów w takiej grupie już są i może coś o niej tu napiszą 😉

Kto będzie prowadzić warsztaty ?

Jak zawsze - praktycy z dużym doświadczeniem w danej dziedzinie 🙂 A w szczególności:

Grzegorz Małyszko, rzeczoznawca majątkowy (uprawnienia nr 3769), z 20 letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, specjalizujący się w wycenie nieruchomości komercyjnych oraz maszyn i urządzeń.

Stale wycenia nieruchomości komercyjne na zlecenie Agencji Rozwoju Przemysłu, Ministerstwa Skarbu Państwa, dużych spółek kapitałowych, firm konsultingowych, banków komercyjnych i mniejszych podmiotów gospodarczych. Wykonywał wyceny dużych nierchomości komercyjnych takich jak: Stocznia Gdynia, Stocznia Gdańsk, Huta Pokój, Bumar Łabędy, nieruchomości wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej i wielu, wielu innych, mniejszych nieruchomości.

Jacek Zych, rzeczoznawca majątkowy (uprawnienia nr 2933), MRICS.Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców RICS.
Prowadzi wykłady na Wojskowej Akademii Technicznej dotyczące zastosowania systemów informacji przestrzennej w wycenie i zarządzaniu nieruchomościami oraz Politechnice Warszawskiej dotyczące podejścia dochodowego w wycenie nieruchomości.

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe, pracował w bankach oraz firmach doradczych.Wykonywał wyceny nieruchomości komercyjnych na zlecenie spółek prawa handlowego, spółek Skarbu Państwa, spółek dystrybucji infrastruktury przesyłowej, jednostek samorządu terytorialnego, banków, uczelni i podmiotów indywidualnych.

Koszt warsztatów ?

Jak zwykle nie duży w stosunku do tego co otrzymacie w zamian. Jak powiedział absolwent warsztatów z wyceny maszyn "to co kasujecie w zamian za to, co dajecie, to za tanio i powinno byc drożej" ;)W sumie wartość rynkowa operatów, które dostaniecie to ok. 15-20 tys. złotych. Tyle faktycznie zapłacili nam nasi klienci za wyceny, które dostaniecie od nas. Tylko im nie tłumaczyliśmy jak je zrobić, a Wam wytłumaczymy 🙂 Każdy jeden przypadek i "bez tajemnic" jak zawsze. Czyli praktyka i doświadczenie w czystej postaci. No dobrze, ale przejdźmy do konkretów 🙂

Otóż warsztaty będą w cenie 1500 zł brutto od osoby. To tylko 300 zł za operat. Chyba nie muszę tłumaczyć i udowadniać, że koszt warsztatów to inwestycja, która zwróci się Wam już po pierwszym zleceniu ? Poza tym dostajecie "na talerzu' nasze 20 letnie doświadcznie i wiedzę, które dostaniecie od nas "bez ograniczeń".

Ps. W cenie oczywiście dodatkowo jest serwis kawowy i dobra atmosfera 🙂

Jak się zapisać na warsztaty ?

To proste. Wystarczy wysłać do nas maila z tytułem "warsztaty z dochodówki". Mail powinien zawierać imię i nazwisko chętnego, numer uprawnień oraz dane do faktury. O dostępności warsztatów będzie decydować kolejność zgłoszeń mailowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada 2018 roku.

Maila proszę słać na adres: grzegorz@malyszko.nieruchomosci.pl

Pozdrawiam

Grzegorz Małyszko

Ps. W przypadku wątpliwości lub pytań proszę pisać (mail) lub dzwonić pod numer: 608343956.

Ps.2. Warsztaty spełniają wymogi doskonalenia rzeczoznawców majątkowych. Za udział w warsztatch można uzyskać min. 6 punktów. Dla każdego uczestnika warsztatów wystawiamy stosowne zaświadczenie.

Wycena nieruchomości w podejściu porównawczym - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)

W dniach 18-19.05.2018 r. odbyła się pierwsza edycja praktycznych warsztatów z wyceny nieruchomości w podejściu porównawczym, czyli “porównawczo bez tajemnic”.

Warsztaty odbyły się w Łodzi i były to już CZWARTE warsztaty z cyklu “bez tajemnic”.

Notatki z poprzednich edycji warsztatów:

Notatka w warsztatów z wyceny maszyn: http://bit.ly/warsztatyzwycenymaszyn
Notatka z warsztatów z dochodówki: http://bit.ly/warsztatyzdochodówki

Były to dwa dni intensywnej pracy, zarówno mojej jak i uczestników warsztatów. Co było na warsztatach ? Ci co byli to wiedzą 😉

Zdradzę tylko to, że przerobiliśmy na nich podejcie porówawcze od A do Z, z góry do dołu i z lewa na prawo 😉 Akusze z regresją liniową, komputery i twarze uczestników rozgrzane były do czerwoności. Udało nam się wysnuć ciekawe wnioski, POLICZYĆ wagi cech i nawet stwierdzić, że prawidłowo liczone wychodzą niezależenie, wszystkim prawie tak samo 🙂

Uczestnikom warsztatów już niegroźne są pytania “a skąd Pan/Pani ma wagi cech i dlaczego takie i w takiej wysokości ?” 😉 Poza tym było mnóstwo ciekawej i praktycznej wiedzy z zakresu pracy Rzeczoznawcy Majątkowego.
Wszystkie przerobione wyceny w wersji edytowalnej (word) oraz odpowiednie arkusze obliczeniowe (excel) zostały udostępnione uczestnikom warsztatów, do wykorzystywania w ich pracy zawodowej i bez żadnych ograniczeń 🙂

Niech za rekomendację posłużą komentarze uczestników, które pojawiły się w specjalnej grupie dla absolwentów warsztatów:

Wycena nieruchomości w podejściu porównawczym - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)Reasumując. Jeszcze raz dziękujemy Wam za zaufanie, zaangażowanie i udział w warsztatach. To była czysta przyjemność Was poznać i z Wami pracować 🙂 Bo o stałych bywalcach warsztatów, których systematycznie nam przybywa, już nawet nie wspomnę 😉

Pozdrawiam serdecznie,

Grzegorz Małyszko
Rzeczoznawca Majątkowy, Pośrednik w obrocie nieruchomościami, Inżynier budownictwa lądowego.

www.malyszko.nieruchomosci.pl

Link do opisu warsztatów z wyceny nieruchomości w podejściu porównawczym: https://www.facebook.com/events/611892522483808/

Wycena nieruchomości komercyjnych - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)

warsztaty z wyceny nieruchomości komercyjnych - edycja pierwsza

W dniach 12-13.01.2018 r. odbyła się pierwsza edycja praktycznych warsztatów z wyceny nieruchomości komercyjnych, czyli “dochodówka bez tajemnic”. Warsztaty odbyły się w Łodzi i były to już drugie warsztaty z cyklu “bez tajemnic” - pierwsze miały miejsce w Katowicach i dotyczyły wyceny maszyn i urządzeń (notatka z warsztatów: http://bit.ly/warsztatyzwycenymaszyn)
Były to dwa dni intensywnej pracy, zarówno prowadzących (Grzegorz Małyszko, Jacek Zych) jak i uczestników warsztatów. Co było na warsztatach ? Ci co byli to wiedzą 😉 Zdradzę tylko to, że przerobiliśmy na nich wycenę hotelu, nowoczesnej hali magazynowej z cześcią biurową, stacji benzynowej, biurowca i centrum handlowego. Wszystkie przerobione wyceny w wersji edytowalnej (word) oraz odpowiednie arkusze obliczeniowe (excel) zostały udostępnione uczestnikom warsztatów, do wykorzystywania w ich pracy zawodowej i bez żadnych ograniczeń 🙂

Niech za rekomendację posłużą komentarze uczestników, które pojawiły się w specjalnej grupie dla absolwentów warsztatów:

Wycena nieruchomości komercyjnych - kolejne warsztaty z cyklu “bez tajmnic” za nami :)

Reasumując. Jeszcze raz dziękujemy Wam za zaufanie, zaangażowanie i udział w warsztatach. To była czysta przyjemność Was poznać i z Wami pracować 🙂

Pozdrawiam serdecznie,

Grzegorz Małyszko

Rzeczoznawca Majątkowy, Pośrednik w obrocie nieruchomościami, Inżynier budownictwa lądowego.

www.malyszko.nieruchomosci.pl

Link do opisu warsztatów z wyceny nieruchomości komercyjnych: http://bit.ly/2iVh6lN

Warsztaty, warsztaty i po warsztatach :)

W dniach 6-7.10.2017 r. odbyła się pierwsza edycja praktycznych warsztatów z wyceny maszyn i urządzeń - poziom dla początkujących.
Warsztaty odbyły się w Katowicach. Były to dwa dni intensywnej pracy, zarówno mojej jak i uczestników warsztatów. Co było na warsztatach ? Ci co byli to wiedzą 😉 Niech za rekomendację posłużą komentarze uczestników, które pojawiły się w specjalnej grupie dla absolwentów warsztatów:

Warsztaty, warsztaty i po warsztatach :)

Reasumując. Jeszcze raz dziękuję Wam za zaufanie, zaangażowanie i udział w warsztatach. To była czysta przyjemność Was poznać i z Wami pracować 🙂

Pozdrawiam serdecznie,

Grzegorz Małyszko

Rzeczoznawca Majątkowy, Pośrednik w obrocie nieruchomościami, Inżynier budownictwa lądowego, zawodowy fotograf, licencjonowany pilot drona.

Link do opisu warsztatów: http://bit.ly/wycenamaszyn

Analiza rynku - określenie przewidywanej ceny sprzedaży nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym.

Analiza przewidywanej ceny sprzedaży domu jednorodzinnego.Masz dom na sprzedaż a nie wiesz ile jest warty ? Zgłoś się do nas.

Z dużą precyzją określimy przewidywaną cenę sprzedaży Twojej nieruchomości i pomożemy Ci ją sprzedać szybko i w dobrej cenie.

Analizy przeprowadzamy na podstawie realnych cen transakcyjnych z danego rynku nieruchomości, wykorzystując do tego zaawansowane algorytmy obliczeniowe, przyprawione 20 letnim doświadczeniem rzeczoznawcy majątkowego i pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Poniżej przykładowa mapa cen transakcyjnych domów jednorodzinnych w powiecie gdańskim. Średnia cena sprzedawanego domu w analizowanej próbie wynosi 617 300 zł, mediana 565 000 zł a dominata 592 000 zł.

Link do mapy cen transakcyjnych domów jednorodzinnych w powiecie gdańskim: https://goo.gl/bZ5I7v

Przewidywany zakres cenowy dla analizowanego domu: od 550 000 zł do 650 000 zł.

Zapraszamy do współpracy. Koszt analizy dla domu jednorodzinnego: ok. 500 zł. Opracowania wykonujemy dla nieruchomości na terenie całej Polski.

 

Szczegóły pod numerem telefonu: 608343956. 

Grzegorz Małyszko

Rzeczoznawca Majątkowy, uprawnienia nr 3769

Pośrednik w obrocie nieruchomościami, licencja nr 11472

W lipcu 2016 roku miałem przyjemność wyceniać grunty pod budowę kolejnego centrum logistycznego MLP. Gliwice powitały mnie upałem i zatłoczoną autostradą A4 🙂 Do wyceny czekało 16 hektarów ziemi, więc zatrudniłem drona do inspekcji nieruchomości z powietrza. Bardzo to ułatwia pracę i przy okazji daje sporo frajdy.

Fajnie być rzeczoznawcą majątkowym i operatorem drona jednocześnie 🙂

Grzegorz Małyszko, Rzeczoznawca Majątkowy, uprawnienia nr 3769.

Witajcie 🙂

Publikujemy naszą pierwszą analizę rynku nieruchomości mieszkalnych w formie wideo.

Tym sposobem rozpoczynamy nowy cykl, który będzie prezentować anlizy rynku w przystępny i atrakcyjny sposób. Na pierwszy ogień idą ceny mieszkań na rynku wtórnym w Gdańsku, poziom cen: I kwartał 2016 r.

Mamy nadzieję, że nowa seria przypadnie Wam do gustu i dzięki niej Wasza wiedza o nieruchomościach będzie jeszcze lepsza 🙂

Grzegorz Małyszko, Rzeczoznawca Majątkowy, uprawnienia nr 3769.

W marcu 2016 r. miałem przyjemność wyceniać nieruchomości, maszyny i urządzenia, służące do produkcji wież wiatrakowych. 

Potężne budynki, specjalistyczne maszyny, nadbrzeża, żurawie portowe, suwnice. Było co podziwiać i co wyceniać. Jak zwykle misja zakończyła się sukcesem i opracowania dostarczyłem na czas zadowolonemu Klientowi 🙂

Ps. Jak widać kibice Lechii są wszędzie 🙂 Zupełnie jak motocykliści 😉

Grzegorz Małyszko, Rzeczoznawca Majątkowy, uprawnienia nr 3769.