Project Description

Zapraszam serdecznie na Praktyczne warsztaty z podejścia porównawczego, czyli „regresja bez tajemnic”.

Praktyczne warsztaty z wyceny nieruchomości w podejściu porównawczym, to część cieszącego się dużym powodzeniem wśród RzM cyklu „warsztatów bez tajemnic”.
Relacje i opinie z poprzednich edycji warsztatów: http://bit.ly/opinieuczestników

Na warsztatach „bez tajemnic” uczymy w małych grupach (maksymalnie do 15 osób) w sposób praktyczny danego zagadnienia, tak, aby adepci mogli samodzielnie i w sposób profesjonalny wykonywać zadania z danego tematu. Warsztaty prowadzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie wprost i bez żadnych ograniczeń.

Mówimy „nie” kiepskim szkoleniom, gdzie prowadzący tylko czyta teorię a na pytania zawsze czasu brak. U nas nauczysz się samych konkretów. Bez ściemy, owijania w bawełnę i mydlenia oczu .

Tym razem mamy dla Was warsztaty z wyceny nieruchomości w podejściu porównawczym. Warsztaty są bardzo mocno nakierowane na praktyczne zastosowanie regresji liniowej w analizie rynku i wyznaczania wag cech rynkowych, badaniu trendów cen i samej wycenie nieruchomości (na bazie MS Excel).

Na warsztatach pokażemy Wam jak z pomocą regresji liniowej POLICZYĆ WAGI CECH RYNKOWYCH, określić trend czasowy cen transakcyjnych, wycenić lokal mieszkalny, dom jednorodzinny, działkę budowlaną. Czyli nieruchomości i zagadnienia najczęściej występujące na rynku i bardzo często wyceniane przez RzM.

Szczegóły warsztatów:

Zgłębimy następujące tematy:

– nowoczesne źródła danch rynkowych (ceny transakcyjne, czynsze) oraz metody ich przetwarzania i analizowania – przykłady praktyczne i ćwiczenia.- Ms Excell dla Rzeczoznawców Majątkowych
– praktyczne zastosowanie arkusza kalkulacyjnego w warsztacie RzM, przedstawienie najbardziej popularnych funkcji, porady i triki, przykłady praktyczne i ćwiczenia.
– regresja liniowa jako niezbędne narzędzie w warsztacie profesjonalnego RzM – obliczanie wag cech rynkowych, określanie istotności cech rynkowych, szacowanie wartości nieruchomości. Przykłady praktyczne i ćwiczenia.
– praktyczna wycena nieruchomości w podejściu porówawczym z zastosowaniem autorskiego arkusza obliczeniowego (Ms Excell). Arkusz pozwala na zautomatyzowaną wycenę w podejściu porównawczym (metoda porówywania parami, metoda korygowania ceny średniej, regresja liniowa, trendy cen) i wizualizację danych i wyników wyceny.
– pułapki, ryzyka i procedury przy wycenach wykonywanych na zlecenia sądów, komorników, urzędów skarbowych, syndyków, itp.

Dla kogo ?

Warsztaty szczególnie polecamy dla biegłych lub kandydatów na biegłych sądowych, oraz dla Rzeczoznawców Majątkowych, którzy wykonują wyceny dla celów tzw. „wysokiego ryzyka”, oraz dla każdego, kto chce polepszyć swój warsztat RzM i zobaczyć jak takie wyceny (od A do Z) robimy my, w codziennym życiu. Tradycyjnie już, pokażemy Wam prawdziwe wyceny prawdziwych nieruchomości. Omówimy je od początku do końca, wyjaśniając Wam po drodze wysztkie niuanse i aspekty takich wycen. Pokażemy skąd bierzemy dane rynkowe, jak je opisujemy, jak robimy analizę rynku, jak liczymy wagi cech, jak analizujemy trendy cen, itp. Po tych warsztatach nie będzie już wątpliwości, jak wyceniać nieruchomości w podejściu porównawczym oraz nikt już nigdy nie zarzuci Wam, że wagi cech zostały zmyślone Ponadto duży nacisk położymy na praktyczne aspekty wykoywania takich wycen na zlecenie sądów, komorników, syndyków, urzędów skarbowych, itp.

Oczywiście WSZYSTKIE arkusze kalkulacyjne i szablony edytowalne wycen, pokazane na warsztatach, każdy uczestnik otrzyma na własność, z prawem do używania ich w swojej codziennej pracy.

Ile trwają ?

Warsztaty jak zawsze są dwudniowe i przeznaczone dla maksymalnie 15 osobowej grupy osób. Warsztaty przeprowadzone zostaną w formie webinaru live na profesjonalnej platformie, pozwalającej na dwukierunkową łączność (audio video), udostepnianie ekranów, tablic, itp. Wystarczy komuter, kamerka, dostęp do internetu i zainstalowany MS Office.

Czy to wszystko ? Oczywiście że nie . Na koniec mamy specjalny BONUS

KAŻDY adept warsztatów dostanie dożywotnie członkostwo w specjalnej grupie dyskusyjnej na Facebook’u. Co się za tym kryje ? Otóż nie zostaniesz zostawiony sam na pastwę losu po warsztatach. W ramach członkostwa w grupie będziesz mógł zadawać pytania związane z wyceną w podejściu porównawczym, poradzić się nas lub innych członków grupy. Po prostu dostaniesz wsparcie merytoryczne i nawet gdy trafi Ci się jakiś nietypowy przypadek, jakiś problem, to razem go rozwiążemy albo chociaż coś podpowiemy. Ponadto masz jeszcze bezpłatny metoring w zakresie tematyki warsztatów.

Kto będzie prowadzić warsztaty ?

Warsztaty w wyceny ŚT będzie prowadzić dla Was:

Grzegorz Małyszko, rzeczoznawca majątkowy (uprawnienia nr 3769), z ponad 25 letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, specjalizujący się w wycenie nieruchomości komercyjnych oraz maszyn i urządzeń. Wieloletni biegły sądowy, wykonał tysiące wycen w podejściu porównawczym, m.in. na zlecenia sądów, komorników, urzędów skarbowych, syndyków, itp. Przez ten czas ani jedna wycena nie została skutecznie zaskrażona lub podważona przez strony postępowania, wszystkie wyceny zostały przyjęte bez zastrzeżeń i wykorzystane do celów, dla których zostały sporządzone.

Warsztaty spełniają wymogi doskonalenia rzeczoznawców majątkowych. Za udział w warsztatch można uzyskać min. 6 punktów. Dla każdego uczestnika warsztatów wystawiamy stosowne zaświadczenie.

Koszt warsztatów ? Jak się zapisać na warsztaty ?

Jak zwykle nie duży w stosunku do tego co otrzymacie w zamian. Jak powiedział absolwent warsztatów z wyceny maszyn „to co kasujecie w zamian za to, co dajecie, to za tanio i powinno byc drożej”. W cenie otrzymacie arkusze kalkulacyjne, połaczone z nimi szablony wycen w wordzie, oraz nasze 25 letnie doświadcznie i wiedzę  „bez tajemnic” jak zawsze. Czyli praktyka i doświadczenie w czystej postaci.

Aktualną cenę warsztatów i ich harmonogram znajdziesz klikając w przycisk poniżej.

Filmy