ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE GDAŃSK

Świadectwo energetyczne (świadectwo charakterystyki energetycznej) wystawiane jest przez doświadczonego specjalistę – Inżyniera Budownictwa Lądowego i Audytora Energetycznego z uprawnieniami państwowymi (numer wpisu do wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków – 22889).

Certyfikaty energetyczne realizowane są ze szczególną starannością, osobiście i zgodnie z przepisami prawa polskiego.

Świadectwo energetyczne | Obszar działania

Dla standardowych nieruchomości (dom mieszkalny, lokal mieszkalny, lokal usługowy) świadectwa energetyczne wystawiamy na terenie województwa pomorskiego (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Tczew, Starogard Gdański oraz wszystkie inne miasta powiatowe i miejscowości na terenie wszystkich gmin w województwie pomorskim). Dla nieruchomości komercyjnych i większych nieruchomości certyfikaty energetyczne wystawiamy na terenie całej Polski.

Świadectwo energetyczne | Cennik

Świadectwo charakterystyki energetycznej dla lokalu mieszkalnego – od 600 zł

Świadectwo charakterystyki energetycznej dla domu jednorodzinnego – od 800 zł

Inne typy budynków (budynki komercyjne, użyteczności publicznej, wielorodzinne, itp. ) lub ich części – ceny ustalane indywidualnie.

W cenie każdego świadectwa zawarte jest też BEZPŁATNE badanie termowizyjne obiektu (koszt samego badania termowizyjnego to ok. 400 zł za lokal i 600 zł za dom).

Certyfikat energetyczny | Kompetencje

Świadectwa charakterystyki energetycznej wystawiamy dla wszystkich typów i rodzajów budynków. Jesteśmy w stanie sprostać każdemu zleceniu i każdemu budynkowi.

Gwarantujemy profesjonalną jakość usług, szybkie terminy i atrakcyjne ceny.

Czym jest świadectwo energetyczne (świadectwo charakterystyki energetycznej budynku) ?

Świadectwo energetyczne (świadectwo charakterystyki energetycznej) to dokument zawierający informacje na temat charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku. W Polsce wydanie takiego świadectwa jest obowiązkowe przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości.

Kto może wystawić świadectwo energetyczne ?

Certyfikat energetyczny może wystawić wyłącznie osoba do tego uprawniona, która jest wpisana do centralnego rejestru osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków, prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju.

Od czego zależy koszt sporządzenia świadectwa energetycznego ?

Koszt sporządzenia świadectwa energetycznego zależy przede wszystkim od pracochłonności jego sporządzenia (nie zależy od wartości nieruchomości). Najtańsze świadectwa energetyczne są dla nieruchomości dla których można wykonać obliczenia tzw. metoda zużyciową (metoda uproszczona). Przy metodzie obliczeniowej (metoda szczegółowa) koszt wzrasta (metoda bardziej pracochłonna). Ponadto koszt sporządzenia świadectwa wzrasta proporcjonalnie do wielkości budynku/lokalu oraz dostępności i aktualności dokumentacji projektowej/technicznej budynku lub lokalu. Najdroższe są świadectwa energetyczne dla budynków i lokali bez aktualnej dokumentacji technicznej, gdyż w takim przypadku należy najpierw wykonać ich inwentaryzację wraz z identyfikacją przegród budowlanych, co jest czynnością pracochłonną i znacząco zwiększającą czas niezbędny do wykonania świadectwa charakterystyki energetycznej.

świadectwo energetyczne termowizja certyfikat audyt
świadectwo energetyczne termowizja certyfikat audyt
świadectwo energetyczne termowizja certyfikat audyt
świadectwo energetyczne termowizja certyfikat audyt

AUDYTOR ENERGETYCZNY

GRZEGORZ MAŁYSZKO

Ponad 25 lat doświadczenia – od 1997 roku.

Uprawnienia zawodowe audytora energetycznego nr 22889.

Jesteśmy ogólnopolską firmą współpracującą z szeroką rzeszą specjalistów z różnych dziedzin (rzeczoznawcy majątkowi, inżynierowie budownictwa, prawnicy, ekonomiści, biegli rewidenci, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, itp.). Posiadamy ogromne doświadczenie w sektorze komercyjnym, mieszkaniowym i publicznym.

Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Od dużych, międzynarodowych projektów wymagających zaangażowania całych zespołów specjalistów po małe zlecenia na rynku lokalnym.

Zapraszam serdecznie do współpracy.

Grzegorz Małyszko

Rzeczoznawca Majątkowy

Audytor Energetyczny

wycena nieruchomości, rzeczoznawca majątkowy
wycena nieruchomości gdańsk
wycena nieruchomości gdańsk