Cena mieszkania Miękinia
Stan na III kwartał 2026 · dane z rzeczywistych cen transakcyjnych · aktualizacja automatyczna
Zestawienie powstaje z cen zapisanych w aktach notarialnych, a nie z ogłoszeń — pokazuje więc, za ile mieszkania faktycznie się sprzedały. Podajemy mediany, bo pojedyncze bardzo drogie lub bardzo tanie transakcje nie zaburzają wtedy obrazu rynku. Dane obejmują lata 2023–2026.
Co mówią te liczby
W III kwartale 2026 mediana ceny metra kwadratowego mieszkania w mieście Miękinia wyniosła 8 562 zł/m². Oznacza to, że połowę mieszkań sprzedano taniej, a połowę drożej.
W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej cena metra jest wyższa o 3,1% (wtedy mediana wynosiła 8 306 zł/m²).
Względem poprzedniego kwartału (II kw. 2026) mediana wzrosła o 0,8%.
Typowe mieszkanie sprzedawane w tym mieście ma około 54,1 m², a jego mediana ceny to 496 957 zł.
Ceny mieszkań Miękinia kwartał po kwartale — rynek pierwotny i wtórny
Mediana ceny 1 m² w kolejnych kwartałach — tu zmiany widać najszybciej.
Przez ostatnie 8 kwartałów mediana ceny metra wzrosła o 23,6% — z 6 928 zł/m² w IV kw. 2024 do 8 562 zł/m² w III kw. 2026. Najsilniejszy pojedynczy skok przypadł na I kw. 2025 (+19,5% wobec kwartału wcześniej). Spośród 7 porównywanych kwartałów ceny rosły w 6, a spadały w 1 — trend jest wyraźnie wzrostowy.
| Kwartał | Mediana zł/m² | Zmiana kw./kw. | Pierwotny | Wtórny | Transakcji |
|---|---|---|---|---|---|
| III kw. 2026 | 8 562 | +0,8% | 8 906 | — | 10 |
| II kw. 2026 | 8 498 | +3,3% | 8 143 | — | 14 |
| I kw. 2026 | 8 229 | +0,0% | 8 229 | — | 12 |
| IV kw. 2025 | 8 225 | -1,0% | 8 230 | 4 985 | 19 |
| III kw. 2025 | 8 306 | +0,2% | 8 307 | — | 18 |
| II kw. 2025 | 8 289 | +0,1% | 8 042 | 9 321 | 11 |
| I kw. 2025 | 8 281 | +19,5% | 8 335 | — | 38 |
| IV kw. 2024 | 6 928 | +3,8% | 6 928 | — | 22 |
Jak zmieniały się ceny mieszkań Miękinia w kolejnych latach
Mediana ceny 1 m², osobno dla rynku pierwotnego i wtórnego.
Od 2023 do 2025 roku mediana ceny metra wzrosła o 72,6% — z 4 784 zł/m² do 8 259 zł/m². Najszybciej ceny rosły w 2024 roku (+51,9% rok do roku). W 2025 roku różnica między rynkiem wtórnym (7 186 zł/m²) a pierwotnym (8 306 zł/m²) wyniosła 13%.
Ceny według wielkości mieszkania · III kwartał 2026
Mediana ceny 1 m² w czterech przedziałach powierzchni.
Liczba transakcji w kolejnych latach
Ile transakcji mieszkaniami odnotowano dla tego miasta.
Najwięcej transakcji odnotowano w 2024 roku (108). W 2025 roku było ich 86, czyli -20,4% względem szczytu. Im więcej transakcji, tym pewniejsza mediana — w tym mieście próba jest umiarkowana.
Ceny mieszkań Miękinia — pełne dane rocznie
Mediany cen za m², zmiana rok do roku oraz mediana ceny całego mieszkania.
| Rok | Mediana zł/m² | Zmiana r/r | Rynek pierwotny | Rynek wtórny | Mediana ceny | Transakcji |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 trwa | 8 372 | +1,4% | 8 372 | 8 454 | 475 508 | 36 |
| 2025 | 8 259 | +13,7% | 8 306 | 7 186 | 433 134 | 86 |
| 2024 | 7 265 | +51,9% | 7 272 | 6 042 | 403 756 | 108 |
| 2023 | 4 784 | — | — | 4 784 | 100 000 | 7 |
Zobacz też: ceny domów jednorodzinnych Miękinia · ceny działek budowlanych Miękinia · pokrycie bazy transakcjami w całej Polsce.
Jesteś rzeczoznawcą i potrzebujesz konkretnych transakcji?
W PropScan wyszukasz pojedyncze transakcje po dziesiątkach cech — powierzchni, roku, lokalizacji, przeznaczeniu w planie miejscowym — obejrzysz je na mapie i wyeksportujesz do Excela.

